Tusz oryginalny czy zamiennik – co wybrać do drukarki HP 650?

Kiedy kupujemy nową drukarkę, cieszymy się z niej aż do pierwszego zużycia tuszu. Kiedy HP zaczyna drukować słabej jakości tekst, w którym pojawiają się domieszki innych barw niż pożądane, oznacza to, że tusz dokonuje właśnie swojego żywota. Ważna kwestią jest jego regularna wymiana i wybór najlepszego dla użytkownika produktu, który starczy na dłuższy czas.

Tusz- lepszy zamiennik czy oryginał?

oryginalny tusz do drukarki hp 650Kupując oryginalny tusz, mamy pewność, że otrzymane dzięki niemu wydruki będą miały wysoką jakość i starczą na dokładnie taką ilość wydruków, jak zapewnia producent. W przypadku tańszych zamienników właściwie nigdy nie wiadomo na co trafimy – tusz może odbiegać jakością od oryginału, mieć mniejsze nasycenie barw i często starcza na znacznie krótszy czas. Cena jest niższa, ale przez to otrzymujemy produkt o znacznie gorszych parametrach. Wiele tańszych zamienników to regenerowane tonery, które mogą ulegać awarii.

Jaki wybrać tusz HP 650?

Drukarki HP to urządzenia dobrej marki, cieszące się wieloma pozytywnymi opiniami użytkowników. Tak naprawdę oryginalny tusz HP 650 nie jest drogi, można go kupić za kilkadziesiąt złotych w sklepie Dr Tusz. W takim wypadku lepszym rozwiązaniem wydaje się zakup tuszu oryginalnego, który wcale nie jest znacznie droższy od zamiennika, a na pewno starcza na dłużej, dodatkowo posiada lepsze nasycenie barw i gwarantuje wysoką jakość wydruku. To co tanie w chwili kupna, nie zawsze okazuje się tanie w eksploatacji i trzeba o tym pamiętać, jeśli zastanawiamy się jaki tusz należy wybrać – zamiennik, czy oryginał.