Czym się kierować podczas wyboru tonerów do drukarek?

tonery do drukarek

Drukarka laserowa jest obecna w większości naszych domów. Do korzystania z niej konieczne są wkłady laserowe – inaczej tonery. W skrócie taki toner to proszek, barwnik wykorzystywany w procesie druku. Jednak nazwa mocno się upowszechniła w języku polskim do określania właśnie wkładów. Warto tu postawić ptanie – w jaki sposób dowiedzieć się, jaki toner będzie pasował do konkretnego modelu drukarki? Na co warto zwrócić uwagę kupując nowy wkład?

Metody na dobranie tonerów do drukarek

Przed zakupem nowego tonera, trzeba wiedzieć, które produkty współpracują z danym urządzeniem. Można to zrobić na kilka sposobów. Najlepiej sprawdzić model, typ tonera na poprzednio używanym wkładzie, choć czasami nie jest to możliwe, lub też nie obrazuje wszystkich możliwości. Alternatywnie można także sięgnąć do instrukcji obsługi urządzenia, które często zawierają komplet informacji dotyczących wymian. Często jednak nawet sam model drukarki, jego skrócona nazwa pozwoli na odszukanie właściwego zestawu materiałów eksploatacyjnych. Tonery do drukarek (https://www.drtusz.pl/) mają zwykle numery lub kody produktu, OEM, które czasami da się odczytać z menu drukarki albo jej sterownika zainstalowanego na komputerze. Toner może mieć kolor czarny, jednego z kolorów CMYK lub innej przestrzeni.

tonery do drukarek

Rodzaje wkładów laserowych na rynku

Sklepy często oferują tonery do urządzeń, które już dawno wyszły ze sprzedaży, ale także do rynkowych nowości. Do wyboru najczęściej są tonery zamienne, zamienniki, a także bardziej pewne produkty oryginalne, Jeżeli są to produkty z pewnego źródła, można spodziewać się dobrej wydajności i wysokiej niezawodności. Na rynku można spotkać również tonery regenerowane, które powstają poprzez napełnienie zużytych kartridżów i ewentualną wymianę chipa. W zależności od typu tonera zwykle dostępne są także zestawy ułatwiające regenerację. Niemal każda z firm produkujących drukarki i tonery ma swoje autorskie rozwiązania, które sprawiają, że tonery OKI, HP, Cannon czy innych marek różnią się między sobą czasem nawet w sposób mocno znaczący.