Tusze do drukarki HP 652: jak uzyskać dobrą jakość przy optymalnych kosztach?

Wysokiej jakości wydruk wydaje się nieść ze sobą duże koszty. Wyposażenie się w tusze do drukarki HP 652 może być trudnym zadaniem ze względu na ich popularność, a przez to malejącą dostępność. Są jednak sposoby, aby być zadowolonym zarówno z wyglądu atramentu na papierze, jak i ceny nieprzekraczającej kilku groszy na stronę.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat tego jaką wydajność powinny mieć tusze oraz jakie powinny być koszty przy zastosowaniu różnych rodzajów.

Jaką wydajność powinien mieć zamiennik, a oryginał?

Wydajność zamienników i oryginał jest podobna. Ważne jest jednak to, że oryginalne tusze do drukarki HP 652 są sprzedawane w mniejszych pojemnikach. Producenci zamienników wykorzystują tę okazję oferując opakowania XL.

Tusz oryginalny będzie oczywiście oferował niepowtarzalną jakość w kolorze. W przypadku stron czarno-białych zapełnionych tekstem można liczyć na podobny efekt w obu przypadkach.

Czarny tusz do drukarki HP 652 w postaci oryginalnego atramentu jest dostępny w pojedynczym opakowaniu o pojemności 6 mililitrów. Pozwala na wydrukowanie 360 stron. W edycji kolorowej otrzymujemy 5 mililitrów i wydajność 200 stron.

Alternatywny tusz 652 w kolorze czarnym pozwala na wydrukowanie aż 650 stron. Pojedyncze kartridż atramentowy ma pojemność 20 ml.

Jaki jest koszt wydruku jednej strony przy użyciu czarnego tuszu 652?

W zastosowaniach biurowych i codziennych dokumentach wystarczy czarny tusz 652. Jest dobrym rozwiązaniem dla drukarek z serii Deskjet Ink advantage. Cena za pojedynczą stronę zależy oczywiście od tego Jakiej marki tusz wybierzemy.

Duże oryginalne będą kosztowały nas średnio 27 gr na stronę. W przypadku wersji zamiennych można liczyć na zmniejszenie tego kosztu prawie o połowę – do 15 groszy na stronę. Warto mieć też na uwadze duże oryginalne w komplecie, bo wtedy producent oferuje niebieską zniżkę na kolorowy tusz hp 652.