Drukarka do zdjęć

Każdy z nas wykonał w całym życiu wiele zdjęć. Trzymamy je zwykle w pamięci telefonu lub aparatu. Jednak, w razie uszkodzeń, warto byłoby utrwalić te wspomnienia na papierze. Fotografie „zapisane” w ten sposób mają swój klimat. Jednak nie zawsze mamy czas aby je wywołać u fotografa.

A może akurat przydałoby się zmienić obecną drukarkę? W artykule postaram się Państwu przedstawić parę rad, którymi warto się kierować, przy zakupie nowego urządzenia.

Rodzaj 

Na rynku do wyboru istnieje wiele rodzajów drukarek. Laserowe, tuszowe, czarno-białe, kolorowe, ze skanerem, bez. Jeśli szukamy urządzenia wielofunkcyjnego, tzn. takiego które będzie dobre do drukowania zdjęć, ale również do podstawowej pracy z dokumentami chociażby, polecałabym urządzenie laserowe z kolorem. Jeśli zależy nam tylko na zdjęciach, wystarczy tuszowa, lecz ważne, aby również posiadała kolor.

Rozdzielczość dpi

Wyżej wymieniona rozdzielczość jest niezwykle ważna i przy zakupie nie możemy zapomnieć o tym fakcie! W skrócie, im więcej dpi posiada drukarka, tym bardziej dokładne i ostre będą zdjęcia. Do drukowania zdjęć poleca się rozdzielczość co najmniej 1440 dpi. W zupełności wystarczy ona do pracy w domowych warunkach

Papier

Papier do drukowania jest równie istotną rzeczą, jeśli o zdjęcia chodzi. Oczywiście, najlepszy będzie tu po prostu papier fotograficzny, który można kupić w każdym sklepie z artykułami biurowymi. Warto też pomyśleć nad kupnem papieru, na którym można robić naklejki. Będzie to świetna opcja dla dzieciaków, ale nie tylko. Każdy wzór, jaki tylko się nam wymarzy, będzie można wydrukować i później nakleić na lodówkę, zeszyt, czy obudowę na telefon.

Cena

Pamiętajmy, że w kwestii wszystkich urządzeń elektronicznych, cena gra bardzo ważną rolę. W sprawie drukarki, jakość idzie w górę razem z nią. Za wszelkiego rodzaju gadżety i dodatki typu WIFI, Bluetooth, ekran LCD, trzeba będzie po prostu zapłacić więcej. Szczerze uważam, że akurat w tym przypadku warto, bo drukarki w końcu nie wymienia się co dwa lata.

Jaka drukarka do zdjęć? Więcej informacji można znaleść na https://blog.doktortusz.pl/domowa-drukarka-fotograficzna-warto/