Drukarka Airprint

Airprint, to najnowsza technologia stworzona przez Apple, wbudowana w większość prosperujących na rynku drukarek. Umożliwia użytkowanie bez konieczności instalowania sterowników, jak to jeszcze bywa w innych sprzętach tego typu.

Ma funkcję bezprzewodową, która współpracuje z takimi sprzętami jak IPhone, IPad, IPod touch i komputerami Mac, czy też łatwe wykrywanie, wybór papieru i wykończenia druku.

Każdy obraz, dokument, arkusz kalkulacyjny, który jest nam potrzebny do umieszczenia na papierze, drukuje się w wysokiej jakości. Żeby to zrobić z Iphone, Ipad, IPod touch musimy uruchomić aplikację odpowiedzialną za drukowanie. Wybieramy w niej opcję drukowania, a następnie klikamy w udostępnianie aplikacji.

Kiedy to mamy gotowe, wyszukujemy opcję; drukuj. Jeżeli nie możemy odnaleźć Airprint, wystarczy skorzystać z pomocy, którą umożliwia nam aplikacja. Gdy już to mamy, wybieramy to, co chcemy wydrukować, klikamy; drukuj i gotowe.

Nieco inaczej i prościej wygląda to z komputerami Mac. Sprawdzamy, czy drukarka i Mac są połączeni do tej samej sieci, następnie otwieramy dane zdjęcie, dokument, arkusz.

Na pasku menu wybieramy plik, a następnie drukuj. Jeśli w tym momencie pojawia się problem, a nasz sprzęt nie został wyszukany, tak, jak to w przypadku aplikacji na inne sprzęty Apple, z których mamy możliwość drukowania, robimy to sami, dodając go z listy drukarek.

Jak można zauważyć, użytkowanie modeli drukarek Airprint jest nieco łatwiejsze, wygodniejsze. Każdy jest w stanie sobie z nimi poradzić i nie musi się przejmować sterownikami, które czasami są ciężko dostępne i głowimy się, czy to na pewno te.

Gdy występują jakieś problemy w trakcie drukowania, wystarczy zastosować się do powyższych zasad. Albo musimy się upewnić, czy w ogóle mamy najnowszą wersję oprogramowania. Zdarza się, że to właśnie to jest główną przyczyną problemu.