Drukarki laserowe kolorowe – do domu i do firmy?

Technologia druku wpływa nie tylko na jakość, ale i szybkość drukowania. Jednymi z najpopularniejszych urządzeń drukujących na rynku są drukarki laserowe kolorowe ze sklepu DrTusz. Co warto o nich wiedzieć?

Drukarki laserowe kolorowe nieco przypominają pod względem działania kserokopiarki. Do druku wykorzystują one toner o konsystencji proszku. Jego cząstki nanoszone są na element zadrukowywany oraz wprasowywane za pomocą bębna obrazowego. W odróżnieniu od drukarek atramentowych tworzą obraz w sposób warstwowy, a nie linia po linii. Drukarki kolorowe wykorzystują 4 tonery CMYK.

Kaseta z tonerem w drukarkach kolorowych laserowych pozwala na znaczną ilość druku. Koszty eksploatacji uzależnione są przede wszystkim od sposobu montowania w nich modułów z materiałami eksploatacyjnymi. W sprzedaży dostępne są m.in. urządzenia z rozdzielonym modułem bębna i tonera oraz modele z rozwiązaniem zintegrowanym. Pierwsza opcja jest znacznie bardziej opłacalna, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się m.in. w firmach.

Kolorowe drukarki laserowe oferują na ogół rozdzielczość w zakresie 2400×600 dpi. To mniej niż w przypadku drukarek atramentowych. Jednak nie jest to ogromną przeszkodą w drukowaniu. Kolorowe drukarki laserowe dobrze drukują także plakaty i wizytówki. Atutem wydruków jest przede wszystkim znaczna odporność na różnego rodzaju warunki natury atmosferycznej.