Oryginał, czy zamiennik- jaki tusz wybrać do urządzenia Epson?

Epson l386 tusz jest dostosowany do drukarek atramentowych tej firmy. Jest to oryginalny produkt, który cechuje zdecydowanie wyższa jakość, niż w przypadku zamienników. Również termin przydatności jest zdecydowanie dłuższy, zatem to najlepszy wybór nawet dla osób, które nie korzystają często z drukarki.

Czy warto wybrać zamiennik?

Wiele osób sądzi, że wybierając zamiennik może liczyć na dużą oszczędność. Jednak nie jest to do końca prawdą. Bardzo często tanie zamienniki są słabej jakości, zatem i jakość wydruku pozostawia wiele do życzenia. Również tani zamiennik może przeciekać, przez co łatwo można uszkodzić drukarkę Jak szacują producenci, to jeden na siedem zamienników jest felerny. Z kolei droższe zamienniki są niewiele tańsze, o tych oryginalnych,. Jednak ich termin przydatności jest znacznie krótszy, co szczególnie jest odczuwalne dla osób, które nie korzystają regularnie z tego urządzenia. Jednak wbrew częstym głosom, cześć producentów drukarek pozwala na korzystanie z zamienników i przez ten fakt, nie traci się gwarancji.

Dlaczego warto wybrać oryginalny tusz?

Wraz z zakupem drukarki atramentowej, trzeba pomyśleć o odpowiednim tuszu. Do urządzeń firmy Epson najlepszym wyborem oczywiście jest oryginalny tusz. Dzięki zastosowaniu związków chelatowych, czy też anti-kogationów oryginalne tusze są gęstsze, ale i nie mieszają się ze sobą w trakcie drukowania. Gwarantują też bardzo wysoką jakość wydruku, dzięki której można drukować także zdjęcia, czy też obrazki, które pasują do antyramy. Na opakowaniu znajduje się też ilość stron wydruku, jaką rekomenduje producent. Dzięki temu łatwo można oszacować, na jaki okres czasu ten tusz wystarczy. Nie bez znaczenia jest fakt, iż koszt jednej strony kolorowego wydruku wynosi około 45 groszy. Zatem oryginalny tusz jest też stosunkowo tani.