Toner – zamiennik, czy oryginał?

Każdy właściciel drukarki staje w końcu przed trudnym wyborem, jaki toner do swojego urządzenia wybrać: produkt oryginalny, czy tańszy zamiennik?

Za jakością idzie cena

Po skończeniu się fabrycznego toneru, często wybierany jest jako kolejny oryginalny produkt. Dzieje się tak, ponieważ wciąż trwa gwarancja na samo urządzenie drukujące, a stosowanie jakichkolwiek nieoryginalnych części, prowadzi do jej utraty. Są jednak użytkownicy, którzy nie zwracają na to uwagi i od razu decydują się na tańsze tusze, nie bacząc na ewentualne konsekwencje takiego zabiegu. Dlaczego decydujemy się na zamienniki, ryzykując nawet utratę ewentualnej gwarancji? Odpowiedź jest prosta – przez wzgląd na cenę. Zamiennik jest nawet kilka razy tańszy od oryginalnego tuszu, więc górę biorą tutaj względy ekonomiczne zwłaszcza, że same drukarki nie są dziś specjalnie drogie, a nowy tusz może być droższy nawet od samego urządzenia. Jest to jednak nie do końca poprawne postrzeganie, ponieważ tańsza opcja nie daje takiej wydajności co oryginał, poza tym druk może pozostawiać wiele do życzenia, więc teoretycznie płacąc mniej, możemy nie zaoszczędzić, bowiem zamienników będziemy musieli kupić kilka, podczas gdy w tym czasie zużylibyśmy jeden oryginalny tusz.

Toner HP p1102 jako odpowiedź na tanie zamienniki

Wiodący producent urządzeń drukujących jakim jest firma HP, wyszła naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkowników, wypuszczając do sprzedaży toner HP p1102 – pod linkiem, który stał się realną konkurencją dla zamienników. Za zakupem oryginalnego toneru przemawia fakt, że jego cena zbliżona jest do rynkowych cen tuszy zamiennych, a nieporównywalnie wyższa jakość sprawia, że kupno nieoryginalnego produktu po prostu się w żaden sposób nie opłaca.

Miejmy nadzieję, że inni producenci pójdą śladem firmy HP i obniżą ceny swoich produktów.