Jak zaoszczędzić na drukowaniu?

Właściciele domowych drukarek atramentowych często skarżą się an wysokie koszty ich eksploatacji. Zazwyczaj największym wydatkiem, który obciąża ich domowy budżet, jest zakup tuszu do drukarki. Przykładowo tusz do drukarki HP 301 w zestawie kosztuje nawet sto złotych. Jak zmniejszyć koszty domowych wydruków, zachowując przy tym ich wysoką jakość?

Tusz hp 301 – może taki zamiennik

zamiennik do hp 301Warto pamiętać o tym, że oryginalne tusze do drukarek nie są jedyną alternatywą. Na rynku działa bowiem wielu producentów oferujących korzystne ceny za tusze będące zamiennikami droższych odpowiedników. Zakup takiego zamiennika pozwala czasem na zaoszczędzenie nawet połowy ceny. Nie warto jednak kupować podejrzenie tanich tuszy niewiadomego pochodzenia/ ich wydajność może być niska, a jakość uzyskiwanych wydruków – niemal tragiczna.

Obniżenie innych kosztów

Kolejnym wydatkiem, jaki czeka na właścicieli drukarek, jest zakup papieru. O wiele bardziej opłaca się kupowanie go w dużych ryzach, zazwyczaj mieszczących po pięćset kartek. Jeśli wydruki nie mają służyć wyższym celom, można pokusić się o kupienie papieru niższej jakości,który jest zwyczajnie tańszy. Nie jest on co prawda śnieżnobiały, ale do użytku domowego w zupełności wystarcza.

Czasem zadowalające rezultaty może przynieść minimalne zmniejszenie jakości wydruku w ustawianiach drukarki. Jeśli chodzi o drukowanie, zmiana ta jest niezauważalna gołym okiem, ale jednocześnie pozwala ona na obniżenie zużycia tuszu, co wydłuża jego żywotność.

Jeśli chodzi o domowe drukowanie, wcale nie musi być ono drogie. W drukarkach atramentowych trzeba pamiętać o regularnym drukowaniu, bowiem nieużywane tusze mają tendencję do zasychania.