Jak można wykorzystać zużyte tusze do drukarek?

Zużyty lub uszkodzony kartridż drukarki może zostać wykorzystany ponownie. Powtórne napełnianie tuszy do drukarek pozwala znacząco ograniczyć koszty związane z koniecznością zakupu nowego wkładu. Dodatkową zaletą jest fakt, że cena napełniania tuszu do drukarki jest bardzo często nawet o połowę tańsza od nowych egzemplarzy dostępnych w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Zazwyczaj tusze do drukarek napełnić można nawet kilkukrotnie, dopóki jakość wydruku nie ulegnie wyraźnemu pogorszeniu. Pierwsze napełnienie daje jednak zazwyczaj bardzo dobre efekty. Tusze do drukarek nadają się do napełnienia przeważnie wtedy, kiedy na wydruku zauważyć można brak określonej barwy atramentu kolorowego. Natomiast czarne tusze do drukarek mogą nadawać się do ponownego uzupełnienia praktycznie od razu, gdy na wydruku zauważalne będą pierwsze oznaki wyczerpującego się tuszu.

Napełniając tusz do drukarki, powinno się jednak bardzo uważać, ponieważ brak ostrożności może spowodować jego uszkodzenie. Resztki wyschniętego atramentu mogą wyraźnie pogorszyć jakość przyszłych wydruków. Duże znaczenie ma także sam rodzaj atramentu. Najlepsze efekty daje uzupełnienie tuszu do drukarki oryginalnym atramentem producenta. Dobrze sprawdzają się również tusze o zbliżonych właściwościach chemicznych. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie nie tylko odpowiedniej konsystencji tuszu do drukarki, ale również najlepszą głębię koloru.