Tusz do drukarki – oryginał czy zamiennik?

Częste korzystanie z drukarki atramentowej może być związane ze sporym wydatkiem. Najwięcej trzeba zapłacić nie za samo urządzenie, ale za przeznaczone do niego tusze. Czy warto wtedy nadal kupować oryginały, a może lepiej postawić na tańsze zamienniki?

Zakupienie oryginalnego tuszu do drukarki atramentowej nie jest niskim wydatkiem. Za małe opakowanie musimy zapłacić niekiedy nawet około 50-80 złotych!

Wobec tego przy poszukiwaniach tuszów do drukarki często zastanawiamy się, czy nadal płacić tak dużo za tusz oryginalny, czy też wybrać tańszy zamiennik, który może kosztować nawet o połowę mniej.

Co lepsze – oryginał czy zamiennik?

Zasadniczo, producenci nie rekomendują używania w swoich drukarkach tuszów nieoryginalnych – będących zamiennikami. Wynika to z faktu, że nie są one poddawane kontrolom przez producenta i mogą spowodować nieprawidłowe działanie lub uszkodzenia drukarki.

Jednak wysokiej jakości zamienniki tuszów do drukarek są w stanie zapewnić równie dobrą jakość druku jak oryginały – bez ryzyka dla urządzenia.

Należy jednak liczyć się wtedy z ryzykiem, że w razie usterek producent nie przychyli się do naszych roszczeń i może wyłączyć ochronę gwarancyjną nad sprzętem. Zatem zamienników najbezpieczniej używać wtedy, gdy gwarancja na urządzenie już się zakończyła.

HP Deskjet 2130 tusz – co kupić?

Jeśli chodzi o popularną drukarkę HP Deskjet 2130 tusz można zakupić także w dwóch wariantach – jako oryginał i zamiennik. Różnice cenowe są bardzo duże, więc wielu właścicieli tego modelu decyduje się na zamiennik.

Gdy chodzi o zakup dobrego tuszu HP Deskjet 2130, warto zdecydować się na zamiennik od uznanego producenta, który ma pozytywne opinie od swoich klientów. Niskiej jakości zamienniki mogą być po prostu zaschnięte lub mogą być za bardzo rozcieńczone, więc będą powodowały problemy z drukiem.